VETRANIE BUDÚCNOSTI

individuálne. automatické. zdravé.

 

                                     

Vďaka Internormu už nepotrebujete viac myslieť na vetranie. Pretože Internorm Vam ponuka okna, pri ktorych je vetranie už kompletne integrovane v rame. To zabezpečuje aj pri zatvorenom okne 24 hodin čerstvy vzduch a optimalnu vnutornu klimu.

Prečo je vetranie také dôležité?

Čerstvy vzduch je doležity pre naše zdravie. Zabezpečuje pocit zdravia a pohody, dobry spanok, vysoku schopnosť koncentracie avykonnosti. Pri nespravnom vetrani, zostava vlhkosť, CO2 alebo ine nečistoty zo vzduchu v miestnosti a možu sposobiť zavažne škody.
Stavba sa može poškodiť vplyvom plesni a vlhkosti, Vaše zdravie je ohrozene plesňou, peľom a prachom z domu, teplo sa straca.

Ako teda správne vetrať?

Napriklad decentralnym vetranim miestnosti, ktore sa perfektne stara o čerstvy vzduch – uplne automaticky a individualne pre každu miestnosť. Integrované priamo v okne I-tec vetranie od spoločnosti Internorm je integrovane priamo v rame okna. Každa miestnosť može byť vetrana podľa individualnych požiadaviek. Aj pri renovacii je možne vetranie bez problemov zabudovať, vzhľad fasady sa nenaruši.

CÍTIŤ SA BEZPEČNE

BEZKONKURENČNE PRECÍZNE DECENTNE

  

Miesto tradičnych uzamykacich čapov preberaju klapky bezpečnea precizne uzamykanie kridla okna s ramom. Usporiadane v dostatočnepotrebnych vzdialenostiach na všetkych štyroch stranachkridla sa klapky pri zamykani vysuvaju priamo do vnutra ramu atym je vypačenie okna takmer nemožne.

Oproti tomu, že systemy s uzamykacimi čapmi sa musia pravidelnenastavovať, I-tec Uzamykanie nepotrebuje žiadny protikus v rame.

Klapky uzamykaju stale precizne a s rovnakou intenzitou sily.I-tec Uzamykanie je štandardne integrovane v plastovom prip. vplast-hlinikovom okne KF 500 a dosahuje bezpečnostnu triedu RC2N.Oproti bežnemu uzamykaciemu hribovemu čapu nie je funkcia KF 500 napriek vysokej bezpečnostnej triede v žiadnom pripade obmedzena.

Komfortné čistenieČistenie ramu sa zjednoduši, pretože uzamykacie protikusy takmeruplne vypadavaju. Iba malo časti na kridle vyčnieva. Medzi jednotlivymičasťami sa nachadza hladky, ľahko čistiteľny plastovy povrch.

 

                                                

ENERGETICKY SEBESTAČNÉ TIENENIE

INTEGROVANÉ  NEZÁVISLÉ  AUTOMATICKÉ

Všetky Internorm zdvojene systemy okien možu byť ovladane energetickysebestačnym I-tec Tienenim. S fotovoltaickym modulom aakumulatorom funguje I-tec Tienenie aj bez externeho zdroja prudu,pričom efektivnosť okna zostava plne zachovana.

Inteligentny automaticky režim umožňuje s rozpoznanim dňa a nocisamočinne vytiahnutie žaluzie pri vychode slnka a stiahnutie žaluziepri zapade slnka. Meranim slnečneho žiarenia a teploty zabraňuje

prehriatiu v miestnosti. V zime udržiava automaticke riadenie žaluzieotvorene a umožňuje tak maximalne využitie solarnej energie a tym redukciu nakladov na vyhrievanie.

Integrované priamo do okna

I-tec Tienenie sa nachadza priamo medzi tabulami skla. Pomocouovladacej časti, ktora je pripevnena priamo na rame okna, možetetienenie jednoducho ovladať. Ešte vačši komfort pri ovladani ponuka I-tec SmartWindow. Inteligentne Internorm riadenie budov Vam umožňujemobilne riadenie tienenia cez smartfon, tablet alebo internet.

NOVÁ IZOLAČNÁ TECHNOLÓGIA

KOMPLETNÁ  EFEKTÍVNA

Internorm okna su zname vynikajucimi tepelnoizolačnymi hodnotami. Doležitym faktorom je tu izolacia bez HFCKW, HFKW a FKW, ktora je vložena do profilu ramu. I-tec Insulation je ako granulat fukana pomocou tlaku do vnutra plast/hlinikovych okien KF 410 a KV 440.

Tato nova technologia izolacie rovnomerne vypĺňa dute komory po obvode a vyznamne tym zlepšuje tepelnu izolaciu.